מומלץ קריאה >> אימא שהחליטה לשתף אותנו בשאלה מעניינת ששאלה אותה בתה.

לשאלה הזו, האמת…? הייתי מוכנה כבר מזמן.

את השאלה הזו בתמימות גדולה שאלה אותי הבת שלי ליה בת ה – 7 לאחר שיצאנו מחוג הריקוד שלה ועיניה נדדו לאולם הספורט ליד כאשר ראתה מספר ילדות משחקות כדורסל בהנאה.

עניתי בחיוך: “כן ברור, בנות יכולות לשחק כדורסל וגם עוד המון דברים, בדיוק כמו בנים ולפעמים גם הן יותר טובות בזה!”

ליה הסתכלה אליה בחיוך ופליאה ואמרה: “וואו זה נראה ממש מגניב”.

לאחר כמה ימים ליה הגיעה אליי בבקשה שהיא רוצה לנסות את חוג הכדורסל, ואמרה: “אמא אני חושבת שאני יכולה להיות טובה בזה”.

כמובן שלא עבר יום וכבר הספקתי לקחת אותה לשיעור ניסיון בחוג המבוקש. בחוג הזה לא היתה אף ילדה שהיא מכירה, אבל אני שמחתי, רציתי לראות איך היא מתנהגת ללא הסביבה הבטוחה והמוכרת של החברות שלה.

החוויה שלה מהחוג היתה קצת מפתיעה, היא נורא התרגשה ולא ידעה איך להכיל חוג שכזה, מגוון של ילדות, בגילאים שונים, מלאות ביטחון עם מאמן מדהים שמעודד את הבנות כל דקה ודקה. נפעמתי מהיחס שלו לבנות, מההתנהלות והרגישות שלו אליהן.

ליה הרגישה אל מול הילדות ביישנות והיה לה מאוד קשה להיפתח, לאחר כמה ניסיונות היא החליטה לשבת בצד. 

כאשר יצאנו מהחוג היא הייתה די מבואסת כאשר אני מרגישה שהיא לא באמת ידעה למה לצפות, ולא ידעה איך להתמודד עם הילדות מלאות ביטחון וחזקות שמשחקות משחק שהיא לא ממש מכירה ועם בנות שהיא לא מכירה. 

נתתי לה את הבחירה, “את יכולה לבחור לא להגיע שוב לחוג. השאלה מה את מרגישה? האם זה משהו שמרגיש לך שאת רוצה לעשות?” והיא ענתה לי “כן אמא”.

השבתי “אז אני חושבת שאם את מאמינה שאת טובה בזה, שווה לתת לזה עוד הזדמנות. אבל זו החלטה שלך בלבד”. לאחר מכן ליה חשבה ואמרה: “אני רוצה לנסות שוב- אני מרגישה ובטוחה שאהיה טובה בזה”.

לעיתים הילדות שלנו לא יודעות מה יש בחוץ, ובינינו גם אנחנו ההורים לא תמיד יודעים על מגוון החוגים שקיים. חשוב מאוד לפתוח בפניהן את עולם האפשרויות שקיים בחוץ ולתת להן להתנסות ולבחור מתוך קשת ההזדמנויות המוצע לבנים בדיוק כמו לבנות.

בנוסף, למדתי כמה זה חשוב לתת מקום לרגשות ולרצונות שלה ולנסות דברים חדשים ותמיד להראות וללמד שהיא יכולה לעשות הכל – בדיוק כמו הבנים ואף בצורה יותר מוצלחת! אם היא רק תרצה! 

לצפייה בסט הכדורסלנית >>