הכוח של הבגדים עלינו הוא עצום, הם משפיעים על עמדות ורגשות. כשאתםן – והילדות שלכםן – מתעורריםות בבוקר ולובשיםות משהו שאנחנו נהניםות ללבוש, אתםן אנשים טוביםות יותר לאורך כל היום.

כשאתםן נראיםות במיטבכםן, אתםן מרגישיםות חזקיםות ומלאיות השראה, אתםן יותר בטוחיםות ואדיביםות, וכשאתםן לובשיםות בגדים שלא מתאימים לכםן, אתםן מובכיםות ופחות אנרגטייםות, אתםן עשוייםיות לקחת דברים באופן אישי במקום להסתכל על התמונה הגדולה.

גם הילדות שלכםן מושפעות מהבגדים שהן לובשות בדיוק כמוכם. זה עשוי להסביר את התעקשותן ללבוש בגדים מסוימים שוב ושוב, את דבקותן בסגנון לבוש מסוים ואת התקפי הזעם כאשר אין להן את הבגד האהוב זמין בארון הבגדים. 

במקום להעדיף סוגים מסוימים של בגדים על הילדות שלכםן כמו שמלות לילדות, כדאי להקשיב לבחירות שלהן. הנה כמה פרטים שהמדע מנדב לנו על כוחם של הבגדים והשפעת הלבוש על חיי היומיום.

השפעת הלבוש על חיי היומיום

כוחם של בגדים בפעולה – מהם הבגדים המשמחים של הילדות שלכםן?

לכולנו יש את הבגדים המשמחים האהובים עלינו, ואפילו ילדות בנות 3 ו- 4 רוצות להרגיש טוב ונעים במה שהן לובשות. זה עשוי להוביל אותן לבחור בפריטי לבוש שנראים לנו פחות מתאימים זה לזה או לעונה הנוכחית של השנה. עם זאת, חשוב לתת להן להתבטא, שכן זו דרכן לחקור גבולות ושליטה.

זה בדיוק המקום שלכם להראות גמישות מחשבתית ולהפגין יצירתיות. במקום להתנגד לרצונות הילדה, נסו להיות רגועיםות, והראו לה שאתםן מכבדיםות את בחירתה. אם היא מתעקשת ללבוש חולצה קצרה ואתםן חוששיםות שיהיה לה קר, הציעו לה את שיטת השכבות. לא חסרות חולצות לילדות שיוכלו להתאים לכך.

אם היא רוצה לענוד כתר על הראש, זה בסדר, תנו לה להרגיש נסיכה, זה עשוי לגרום לה להרגיש חיננית ומלאת ביטחון, מה שעשוי להתבטא בביצועים ובהלך הרוח שלה לאורך היום. תתפלאו, אך לאביזרי שיער לילדות השפעה אדירה על האופן שבו הילדה עשויה להרגיש.

ילדות נמצאות בגיל שבו ניתן להשתמש בכוחם של הבגדים לתמיד. ילדות צריכות ליצור קשרים ורגשות עם הבגדים שלהן, וכדאי שהן יהיו חיוביות, כך שהן יצליחו לבנות הערכה עצמית במקום להרוס אותה.

במקום חולצות גרפיות עם סאב-טקסטים רעילים או קישור אוטומטי של ההערכה העצמית של הילדה על חד קרן ונסיכת דיסני, נסו לאתר בגדים לילדות מעוררי השראה שבונים את ההערכה העצמית ומעודדים יצירתיות, מקוריות וחיוביות.

איך בגדים יכולים להעביר מסר שגוי?

בגדי בנות מהמיינסטרים יכולים לפעמים לשלוח מסר שגוי. למכנסיים לילדות צעירות בחלק מהחנויות יש תפרים קצרים משמעותית שיכולים להפריע להן לחיות חיים פעילים ולהרגיש בנוח. בגדים לילדות צעירות גם נוטים להיות צמודים וקטנים, בניגוד לבגדים לבנים. זה שולח את המסר הלא נכון, ולכן הורים רבים מתקשים לקנות עבור בנותיהםן בגדים.

בגלל הגזרות הקטנות של הבגדים על המדפים, לנערות צעירות רבות בעיות בדימוי הגוף כבר בגיל 7. יותר ממחצית מהבנות הצעירות חושבות שהגוף שלהן צריך להיות רזה יותר ממה שהוא, ורבות מהן עוסקות בצורה כלשהי בדיאטה מגיל צעיר מדי. כוחם של בגדים יכול להזיק בדיוק כפי שהוא יכול להיטיב.

איך הצבעים משפיעים על הילדיםות?

צבעים לבגדים הם כמו תבלינים במנת האוכל. אולם, לא לכל הצבעים שהילדות שלנו לובשות יש את אותה השפעה על מצבי הרוח והגישה שלהן. טוב להכיר את הצבעים שגורמים להן להרגיש חיות, מרגיעים אותן או כופים עליהן רגשות שונים.

ילדות מודאגות או חרדות מומלץ להלביש בכחול – זה צבע של שמיים ללא עננים. ורוד בהיר גורם לנו להרגיש רגועים וחומלים, וזו הסיבה לכך שכחול וורוד פסטל הם הצבעים המועדפים לפיג’מות לילדות. הם מקדמים שינה רגועה ושלווה ומפחיתים מתח וחרדה.

אדום מאפשר לילדות להתבלט. זהו צבע בהיר ומרגש שאולי הילדות ירצו ללבוש כאשר הן עומדות לעשות משהו בפעם הראשונה, כמו הופעה מול קהל, השתתפות בכנס מדע וכדומה. אם הילדות לא רוצות להתבלט, ניתן לשלב את הצבע האדום בגרביים או בתיק.

אלו הן חלק מבחירות הצבע שהגיוניות לאירועים ספציפיים  אבל עדיף לא להכריח את הילדות ללבוש משהו לבחירתכםן אם יש להן העדפה אישית. הן צריכות ללבוש מה שעושה להן טוב, כל עוד זה מתאים למזג האוויר. תחושה זו תתורגם לביטחון.

לסיכום

זה חיוני בימים אלה לבחור את הבגדים של הילדות שלכםן בקפידה. תנו להן להביע דעה בעניין. חשוב מאוד לעודד אותן ללבוש בגדים המשדרים מסר חיובי הבונה את ההערכה העצמית שלהן ועוזר להן לבטא את זהותן הייחודית במקום לתת להן לאבד את עצמן בקהל הלבוש הסטריאוטיפי המגדרי.