איזון בין עבודה למשפחה יכול להיות משימה מאתגרת, במיוחד עבור נשים שלעתים קרובות נושאות על כתפיהן כמות לא פרופורציונלית של אחריות משק הבית והטיפול בילדים. עם זאת, עם כמה תכנון זהיר וכמה אסטרטגיות, ניתן ליצור איזון בריא בין החיים המקצועיים והאישיים שלנו.

הנה חמישה שלבים שיכולים לסייע לך להשיג איזון זה: 

  1. סדרי עדיפויות: קחי קצת זמן לחשוב על מה שהכי חשוב לך בחיים האישיים והמקצועיים שלך. זה יעזור לך לקבל החלטות על איך להקצות את הזמן והאנרגיה שלך. 
  2. לוח זמנים: תכנן את לוח הזמנים היומי, השבועי והחודשי שלך כדי להבטיח שיהיה לך זמן לעבודה ולמשפחה. זה עשוי לכלול הקצאת זמנים ספציפיים לעבודה, טיפול בילדים ומשימות ביתיות. 
  3. תקשורת היא הכל: ודאי שהמעסיק ובני משפחתך מודעים למחויבויות ולסדרי העדיפויות שלך. זה יכול לעזור להבטיח שיש לך את התמיכה הדרושה לך כדי לאזן את תחומי האחריות שלך. 
  4. אל תהססי לומר “כן” לעזרה מוצעת או אף לבקשה: לבקש עזרה כשאת זקוקה לה. זה יכול לכלול דברים כמו בייביסיטר או בקשה מבן משפחה להתגייס למשימות הבית. 
  5. שמרי על עצמך: חשוב לפנות זמן לעצמך ולצרכים שלך, גם כשאת מאזנת בין תחומי אחריות רבים. הקפידי לתזמן זמן לטיפוח עצמי, בין אם זה לצאת לריצה, לעשות אמבטיה מרגיעה, או פשוט ליהנות מרגע שקט לעצמכם. טיפול בעצמך יעזור לך להרגיש יותר אנרגטית ומצוידת טוב יותר להתמודדות עם האיזון המתבקש.