יום האישה הבינלאומי – 365 ימים בשנה!

אז בואו נדבר על זה. יום האישה – על מה ולמה? יום זה נחגג בכל שנה ברחבי העולם כחלק ממועדים המצוינים על ידי האו”ם, לציון המאבק לשוויון זכויות לנשים בשוק העבודה ואת זכות ההצבעה וההשתתפות השווה הן בפוליטיקה והן בחברה.

וכך, בכל שנה אנו עדות לפרסומים רבים של חברות תחת סלוגנים של יום האישה והמשמעות של יום זה. אבל אנחנו ממש לא צריכות יום מיוחד, ייעודי לציון המין שלנו. אנחנו הנשים, עושות הרבה – משלבות דברים רבים בשגרת החיים ויודעות שאנחנו מלכות. היום, בניגוד לעבר (ויפה כמה עשורים קודם), נשים יודעות שיש להן הרבה יותר הזדמנויות, להפגין את היכולות שלהן, לצאת מהמרחב הבטוח, להעז ולהגשים את עצמן. אני אישית חולמת, מאמינה, ובעיקר רוצה, שכל אישה תאהב את עצמה, תעניק לעצמה, לא רק אם את דקיקה, חכמה ויפה, אלא כי זו את – הכי מיוחדת שיש, אין עוד אחת כמוך בעולם ואת ראויה. כל אחת מאיתנו עושה את הכי טוב שהיא יכולה עבורה, ואם לא, זה הזמן שלך לפרוח, לעשות את הדבר שישמח אותך, זה שחיכית לעשותו. אל תחכי לרגע שתרגישי יותר (יפה, חכמה, עשירה…) החיים הם כאן ועכשיו ואני בוחרת להקביל אותם למשפט האלמותי “תרקדי כאילו אף אחד לא מסתכל”. צמצום פערי השכר, איוש משרות בכירות, פיקודיות וניהוליות, על ידי נשים ומרחב ציבורי שוויוני יותר – אלו רק חלק מהפעולות שיש לקדם כדי להגיע לעולם מהפכני מתבקש.

סבתי ג’וזפין , הייתה סמל בעיניי לאישה חזקה ועצמאית ואני בוחרת להקדיש לה את היום הזה, ככל ימות השנה, 365 ימים של נשיות והשראה (אוירה בדיוק על ידי רותם טפלו המופלאה).

אולי אני תמימה לחשוב, אבל אני מאמינה שברגע שכל אחת תאהב את עצמה מבפנים, כולן יפיצו אהבה סביבן וניצור יחד רשת נשית תומכת ומרהיבה.

בהודיה על הנשים הטובות סביבי, 

חיים מלאים ובריאים לכולנו ❤️